Niezwykła powieść graficzna dla młodych ludzi

Czy młodzi ludzie chętnie zabierają się za czytanie? Co do tego stwierdzenia można mieć pewne wątpliwości. W sumie to nie ma się czemu dziwić, ponieważ nic nie jest w stanie przebić popularności smartfonów, konsol do gier. Trzeba jednak uczyć dzieci czytania, ponieważ jest to jedna z najważniejszych umiejętności. Poza tym, nie brakuje specjalnie dedykowanych lektur dla młodych ludzi. Poruszają one takie tematy, które są na czasie i w dużej mierze odnoszą się właśnie do nich. Jedną z takich propozycji stworzyła Alice Oseman. To właśnie ona zaprasza do czytania Heartstopper. Tom 4.

Nowa na rynku

Chyba śmiało można powiedzieć, że Alice Oseman jest nowa na rynku. Pomimo tego, narobiła już niezłego szumu swoją serią Heartstopper. Na tyle, że popularny serwis streamingowy Netflix postanowił nakręcić serial na tej podstawie. Już teraz można go oglądać. Zanim to nastąpi – i tak należy zapoznać się z samym komiksem. To właśnie tam czekają na wszystkich nie lada zagadnienia. Za jeden z tomów z tej serii, autorka otrzymała nagrodę Goodreads Choice Awards. Krytycy literaccy w samych pozytywach wypowiadają się o tej autorce, która sama mówi, że ma jeszcze wiele do pokazania swoim czytelnikom.

Dwoje zakochanych nastolatków

Słysząc takie stwierdzenie, wszyscy zgodnie od razu pomyślą – on i ona. Tylko że w tym przypadku nie ma jej i jego, ale są oni. Dwoje chłopaków w nastoletnim wieku, którzy próbują poradzić sobie z uczuciem, jakie na nich spadło. O ile Charlie od długiego czasu jest zadeklarowanym gejem, o tyle Nick nie. Dlatego też obydwoje jeszcze ukrywają się z uczuciem, jakie ich łączy. Wszyscy są przekonani, że obydwoje są tylko przyjaciółmi, ale tak nie jest. Heartstopper. Tom 4 pokazuje, jak to obydwoje muszą radzić sobie z problemami dnia codziennego, jakie w dużej mierze odnoszą się do szkoły, jak również tajemnicami. Lekka, komiksowa historia, wobec której nie można przejść obojętnie. Tym bardziej, że tak wielu czytelników ocenia historię Charliego i Nicka w sposób pozytywny.