Czy miłość Nicka i Charliego przetrwa?

Heartstopper. Tom 4 popularny to ostatnia część historii Nicka i Charliego, nastolatków którzy w swoim życiu musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, ze względu na to, że są gejami. Jak zakończy się ich historia? Czy rodziny i przyjaciele w pełni zaakceptują ich związek? 

Czy związek Charliego i Nicka przetrwa?

W pierwszym tomie pojawiła się przyjaźń pomiędzy Charliem, którym dobrze wie, że jest gejem, a Nickiem, który wciąż jeszcze tego nie odkrył. Potem doszło do pocałunku, który zaczął wydobywać z tego drugiego uczucia, których do tej pory nie był świadomy. W trzecim tomie chłopcy weszli w fazę związku. Pomimo szczęścia jakie odczuwali z tego powodu, nie do końca byli zadowoleni ze swojej relacji. Bali się reakcji otoczenia na ich związek. Teraz pojawiają się kolejne wyzwania. Nick postanowił się ujawnić przed ojcem. Matka już go zaakceptowała, ale chłopiec czuje, że z ojcem może być trudniej. Do tego Nick zaczyna się martwić problemami Charliego, który cierpi na zaburzenia odżywiania. Mówi się, że miłość jest lekiem na całe zło, ale czy na pewno? Czasem potrzeba zdecydowanie czegoś więcej. Czy związek Charliego i Nicka przetrwa turbulencje? Czy w końcu powiedzą sobie te dwa magiczne słowa? Czy ojciec Nicka zaakceptuje ich związek? Czy ta miłość będzie miała happy end, a może okaże się, że nawet miłość ma swoje granice? Jedno jest pewne: chłopcy będą musieli zmierzyć się w tym tomie z wieloma wyzwaniami, a każde z nich może zachwiać ich uczuciami i światem, który próbowali dotychczas stworzyć.  

Alice Oseman

Alice Oseman – brytyjska ilustratorka i pisarka, która pisze od czasów nastoletnich. Pierwszą umowę wydawniczą podpisała już w wieku 17 lat. Ma na swoim koncie kilkanaście książek. Seria “Heartstopper” zyskała uznanie czytelników nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również poza nią, co doprowadziło do powstania ośmioodcinkowego serialu na podstawie pierwszego tomu. Role głównych bohaterów zagrali Kit Connor jako Nick oraz Joe Locke jako Charlie. Poza tą serią autorka ma na swoim koncie także inne powieści jak “I Was Born This Way” oraz “This Winter”.